Yeni Yorum Gönder 

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
hsyk ya hakim şikayeti
17-11-2009, 12:33 AM
Yorum: #1
hsyk ya hakim şikayeti
Merhaba sayın yetkili arkadaşlar.2004 yılında evlendim.2005 yılında 1 kız çocuğumuz dünyaya geldi.Evlendikten sonra eşim benden gizli gizli bir takım ilaçlar aldığını fark ettim.ne için içiyorsun diye sorduğumda guatır ilacı olduğunu bu nedenle içtiğini söyledi.bende inanmayarak,içtiği ilacın isimlerini alıp eczaneye sordum ve bu ilaçların depresyon ilaçları olduğunu öğrendim.meğer eşim epilepsi ve şizofreninin bir dalı olan apitik psikoz hastası imiş.günlet geçtikçe artık eşim bayılmalar ve nöbetler geçirmeye başladı.tedavisine devam ettirip elimden gelen hertürlü çabayı gösterdim.kızımız doğduktan sonra depresyonları ve nöbetleri iyice arttı.Artık dayanamaz oldum.evliliğimiz boyunca hergün annemlerden eve yemek taşıdım.Çamaşırları yıkamadan tutun,çocuğumun altına varana kadar ben değiştirdim.artıkçekilmez bir hale geldiği için evliliğimiz,2007 yılında boşanma davası açtım.yaptiğim tüm araştırmalar neticesinde ADANA ve MERSİNDE evlenmeden önce bu hastalıkları ile ilgili 5-6 tane raporlar elde etti ve mahkeme kanalı ilede bunları dosyaya girmesini sağladım.Mahkemenin atadığı psikolog ve pedagok ile eşimin yaptığı görüşmede yetkililere eşim evlenmeden önce hastalığını sakladığını itiraf etmiş ve bu itiraf uzmanların düzenlediği raporda yer almıştır.pedagok ve psikolog ayrıca çocuğa babanın bakmasının uygun olacağı şeklinde mahkemeye görüş bildirmiştir.ME Ün Tıp Fak.Çocuk Psikt. Ana B.Dalı Bşk. da anne bu çocuğa bakamaz diye rapor verdi, bunun üzerine çocuğun geçici velayetini bana verdi. hakime ek şahit listesi sundum kabul etti.karşı tarafın avukatıda itiraz etmedi,fakat bir sonraki duruşmada hakim kabul etmedi ve tanıklar dinlenemedi.Davalı tarafın isteği ile Adli tıp kurumuna sevk edildi eşim.rapor gelmeden davalı avukatı mahkemeye hitaben ( müvekkilim adli tıp kurumundan sağlam raporu geleceği malumunuzdur ) şeklinde dilekçe sunmuştur.bu dilekçeye karşı itiraz dilekçesi verip,hakime raporun sağlam geleceğini nerden biliyorsunuz diye sordum yanıt alamadım, davalı eşim çocuk kendisinde iken görüş gününde aldığımda,çocuğun kollunda morluklar gördüm.çocuğu dövmüş.derhal devlet hast.götürdüm ve flimi çekildi.yumuşak doku travması teşhisi kondu.bu raporu dilekçe ekinde hakime sundum.ancak herhangi bi işlem yapmadı ve bana duruşma esnasında ' bir annenin çocuğunu döveceğine inanmıyorum deyip,geçiştirmiştir.Davalı tarafın şahidi ayrıca akrabası bana gelerek davalı tarafın çocuğa bakamıyacağını kendi gözleri ile gördüğünü bu durumu hakime anlatmak istediğini ancak davalı taraftan korktuğu için mahkeme öncesi gidip ifade vermek istediğini bana söylemiştir. ve bu şahit mahkemeden önce hakimin yanına gidip ifade vereceğini karşı taraftan korktuğunu belirtmesine rağmen dinlememiş mahkemede ne derdin varsa anlatırsın diyerek kovmuştur. Bu şahıs artık şahitlik etmektende vazgeçmiştir.Adli tıp kurumundan gelen raporda eşimin hiç bir hastalığı olmadığı çocuğuna bakabileceğini belirtir rapor geldi bunun üzerine çocuğun geçici velayetini anneye verdi.Adli tıp kurumuna eşim iki kez gönderildi ancak dosyadan yukarıda açıkladığım iki rapor ayıklanarak gönderilmiştir. Bunu adli tıp ile yaptığım yazışmalardada ortaya koydum. Adli tıp kurumunun raporlarında bu iki rapordan hiç bahsedilmemiştir.eşimin ilk adli tıp kurumuna sevkinde bizden masraf olarak 500 tl.istenmiş,ikinci defa sevkindede 1200 tl.gibi fahiş bi masraf istenmiştir.ve bunun gibi daha birçok somut deliller neticesinde bu hakimi adalet bakanlığı ve hsyk.şikayet ettim.beni mersin 2,ağır ceza mah. adıma celp çıkartarak mahkeme salonunda ağır ceza reisi arafından ifademi almışlardır.Benim sizlerden öğrenmek istediğim bu taraf tuttuğu aşikar olan hakim hakkında ne gibi bir işlem yapılır.hakimi şikayet ettiğimde ayrıca Adalet Bakanlığı,Cezaişleri Genel Müdürlüğünden,şikayet dilekçeniz işleme alınmıitır,şeklinde bir yazı tarafıma gelmiştir.bu yazıdan sonra Mersin 2,ağır ceza mah.ifademi almıştır..Boşanma davasına bu hakim devam edecekmidir.reddi hakim talebinde bulunmadım.Hakimin kendiliğinden çekilmesinimi beklemeliyim.Beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.şimdiden teşekkür ediyorum.
Yeni Yorum Gönder 

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Özel Reklam alanı:
ISP Özel Güvenlik şirketi

hukukhukuk aramaYasam ve Insanlar

Hukuk Sitesi PORTAL