Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kurallar
08-11-2008, 05:01 AM
Yorum: #1
Kurallar
Kural mı? Evet kural. En kötü düzen bile düzensizlikten iyidir. (Aristoteles).

Kurallarımız emsallerimize göre çok sınırlı sayıda. Çünkü siz hukukçusunuz. Size yol yordam, edep, ahlak, davranış şekli öğretmek bir hukukçu olarak Admine yakışmaz. Siz ne yapacağınızı, yakışanı zaten fakültenizde size verilen hukuk terbiyesi gereğince biliyorsunuz.

Kurallar:

1- Hukukçu olmadığını düşündüğünüz kişilerin forumlarına kesinlikle cevap vermeyiniz.

2- Bir hukukçudan beklenen hareket tarzının size yönetimimiz tarafından hatırlatılmasına neden olmayınız. Bundan öncelikle biz rahatsız oluruz.

3- Türkçe'ye, imla kurallarına sadık olunuz, olunmasını sağlayınız. Hukukçu düzgün yazar, düzgün konuşur. Biz sizin bu konudaki takdirinizi mazur görürürüz ama siteyi okuyanlar, HUKUKÇU BUDUR derlerken bizi lakayıt, alelade insanlar olarak düşünmelerini istemeyiz.

4- Yazarken biz bizeyiz ama okuyanların gözü önündeyiz. Bu nedenle;
a) Parti siyasetini sitemizde kabul etmiyoruz. Bazı hukuk sitelerinin aksine, siyaseti bilim olarak tartıştığınız ölçüde, toplumsal olaylara duyarlı olma yönüyle kabul ediyoruz. Bu gerekçe ile sadece slogandan veya taraftarlık tutkunluğundan ibaret olan siyasi mesajları sitemize kabul etmiyoruz.
b) Din konusunu tartışmak istemiyoruz. Biz hukukçuyuz, din uleması değil. Herkes eğitimini aldığı bilim dalında konuşmalı. Yetki tecavüzü cahilliğin ilk göstergesidir.
c) Atatürkçü ve Laikiz. Bizi sitesinde Atatürk adı geçmeyen, laikliğe hiç değinmeyen, sorduğunuzda bizim sitede siyaset konuşulmaz diye nutuk atan hukuk siteleriyle karıştırmayın. Atatürk ve laikliği siyaset ile karıştırmak cehaletini düşmeyen hukukçularız. Hukukçunun bir düny ve görüşü olmalıdır, vardır! Bunu slogan olarak atmadıkça onu baskı altına almak, susturmak haddimize değil.

5- Hukuka ilişkin her türlü materyali ekleyebilirsiniz. Ancak telif haklarına önem vermenizi rica ediyoruz. Daha sonra bu benim yazımdı, neden yayınlıyorsunuz şeklinde çirkin tavırlara muhatap olmak istemiyoruz.

6- Biz hukuk forumları alanlarında ciddiyiz, resmiyiz ve seviyeliyiz. Merak etmeyin; Sırtınızda cübbe bilgisayar karşısında oturmanızı isteyen anlamsız taleplerde bulunmayacağız. Siz bir hukukçu olarak sırtınızda cübbe olmasa da ne yapacağınızı biliyorsunuz zaten. Cüppenizi mahkemeye, duruşmaya saklayınız. Burada kim ve ne olduğunuzu göstermeniz, bir şeyin arkasına veya altına saklanmadan hukukçu kişiliğinizi ve bilginizi ön plana çıkarmanızı bekleriz.
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi


Özel Reklam alanı:
ISP Özel Güvenlik şirketi

hukukhukuk aramaYasam ve Insanlar

Hukuk Sitesi PORTAL