Yeni Yorum Gönder 

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EVİMİZE HACİZ GELİYOR...YARDIM
26-05-2010, 06:56 PM
Yorum: #1
EVİMİZE HACİZ GELİYOR...YARDIM
Merhaba;
Siteye yeni üye oldum.konuyu doğru foruma mı açtım bilemiyorum.Babamın kendi adına ltd. şti. var.ortaklı bir şirket ama ortaklar 2002 yılında ayrılmışlar..faal bir şirket değil ortalama 5 senedir.her ay düzenli bir şekilde kdv beyannamesi veriliyor..ama beyan edilen bir gelir veya gider hareketi yok..şirkete 2008 yılında vergi dairesinden inceleme geldi.dosyaları teslim etmemiz gerekn süre içinde vergi dairesine teslim edemedik.daha doğrusu dosyayı teslim edeceğimiz memur izinde olduğu için diğer memurlar teslim almadı. memur izinden döndükten sonra süre geçiş olduğundan memur dosyayı mahkemeye vermiş.duruşmaya çıktık.. para cezası kesildi.bunun yanı sıra şirketin her ay artan ve en şu an bildiğim 500.00 TL vergi borcu bulunmakta.bu vergi borcunda
kmisyon tarafından kesilen cezalar 1. derece usulsüzlük yani her çeşit ceza var..çıkan vergi affı genelde bu borcun 3/2 sini kapsamıyor. ödeme gücümzde yok.evimize haciz koyuldu.evimiz 4 katlı. ilk iki katın kat tapusu var diğer iki kat kaçak.şimdi ev satışa çıkıyor ancak benim tahminime göre borcu karşılamz diye düşünüyorum..bunun dışında kalan borcu ödeyemeyeceğimiz için babamında hapse girme olsılığı varmış..ve bu anlattıklarım psikolojimi alt üst etmiş durumda.etrafımda danışabileceğim kimse yok..babamda psikolojik olarak çöktüğü için şirketin ismin dahi duymak istemiyor. o yüzden ona da soramıyorum.şimdi sormak istediğim ev satışa çıkınca şu an oturduğumuz dairemizde kiracı olarak oturabilecekmiyiz yoksa kapı dışarı mı edileceğiz.ben bu evi ne olursa olsun kaybetmek istemiyorum.icranın satışından evi satın alma hakkım var mı..eğer evin satışından elde edilen para borcun tamamını kapatmazsa babam hapse ne şartlarla ve nasıl girer..çekeceği ceza ne.. kalan borç nasıl kapanacak...ömür boyu bu borç böle kalacakmı...bu arada benim kendime ait bir şahıs firmam var...kendim kurdum babamdan devir falan değil.işyerime herhangi bir haciz gelir mi.derdimi anlatabildimmi bilmiyorum ama bu sorulara bir an önce cevap bulamk istiyorum.yardımcı olan herkesden şimdiden Allah razı olsun.teşekkür ederim.
Yeni Yorum Gönder 

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Özel Reklam alanı:
ISP Özel Güvenlik şirketi

hukukhukuk aramaYasam ve Insanlar

Hukuk Sitesi PORTAL