Yeni Yorum Gönder 

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HAKARET DAVASI
25-04-2010, 07:56 PM
Yorum: #1
Information HAKARET DAVASI
Merhaba değerli okuyucular;

Özel bir şirketin yöneticisi, bir ilan sitesinde kendi şirketi hakkında haksız kazanç yaptığına dair bir ilan yazısı okuyunca, durumu savcılığa bildirerek yazan hakkında şikayette bulunmuş. Yapılan araştırmalar sonucu, bu yazıyı yazanın mail adresi, bir dönem kiracı olduğum ev sahibinin ip numarası ve ilan sayfasına yazılan tarih bulunmuş. Bana sorulan mail adresi benim uzun dönem görüşmediğim bir arkadaşımın maili. Ben, ilanın yazıldığı dönemde o evde kiracı değildim. Eski ev sahibim ve benim hakkımda dava açılmış. Bana gelen tebligatta mahkeme günü verilmiş. Son kıtada şu yazıyor[b]:
"Hakaret eyleminin şüphelilerle irtibatlı olduğu ve buna göre şüphelilerin atılı suçu işlediklerine dair yeterli şüphenin oluştuğu, şüphelilerin uzlaşmak istemediği, bu itibarla şüpheliler hakkında kovuşturma yapılmasının gerekli olduğu kanaatine varılmış olmakla, şüphelilerin atılı bulunan suçtan dolayı yargılamasının yapılarak, eylemlerine uyan sevk maddeleri gereğince cezalandırılmalarına ve haklarında güvenlik tedbirleri uygulanmasna karar verilmesi kamu adına iddia ve talep edilmiş"

Bu cümleler ne anlama geliyor? Ben ne yapmalıyım? Davanın gelişimi ve sonuçlarının ne olacağı hakkında değerli yorumlarınızı rica ediyorum.

Saygılarımla...
Yeni Yorum Gönder 

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bakaya Davası ibrusta 0 4,394 21-01-2009 01:07 PM
Son Yorum: ibrusta

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Özel Reklam alanı:
ISP Özel Güvenlik şirketi

hukukhukuk aramaYasam ve Insanlar

Hukuk Sitesi PORTAL