Yeni Yorum Gönder 

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İşten çıkarılma ve tazminatın ödenmemesi
02-09-2009, 11:42 AM
Yorum: #1
İşten çıkarılma ve tazminatın ödenmemesi
Merhaba;

Aslında biz ailece mağduruz hem ben hem ablam aynı firmada çalışıyorduk.6 ay önce ablam işten çıkarıldı ve tazminatı hala ödenmedi.Hukuksal olarak araştırdığımda işveren tazminatı peşin ödemek durumunda ya da taksitli yapacak olursa tazminat ödemesini ilk önce işçinin rızası ve yasal faizi hesaplanarak taksitli ödemesi gerekiyormuş ben ise hala çalışmaktayım.Ancak benide işten çıkartacaklarının duyumlarını aldım zaten maaşımı alamadığım için iş sözleşmemi tek taraflı fesh etmek istiyorum amacım hem ablamın tazminatını alabilmek hem kendimin içerdeki maaş alacaklarımı hemde tazminatımı alabilmek bununla ilgili iş mahkemesine başvurmam gerektiğini söylüyorlar bu iş mahkemelerine başvurmam için avukat tutmam gerekiyor mu ve bu mahkeme ne kadar sürebilir. İşin gerçeği çalıştığım firma aile şirketi ve varolan gayrimenkul ve diğer nakitler başkalarını üzerine geçirilmiş ve şirket üzerine olanlar ise vergi dairesi , sigorta ve diğer alacaklılar tarafından hacizli durumda bulunmaktadır. Bu şirketin mecut malvarlıkları yani başkalarının üzerine yapmış oldukların mallar borçlarını fazlasıyla karşılamaktadır ama satma taraftarı değiller hukuksal açıdan bir bilgim olmadığı için ne yapmaya çalıştıklarını bilemiyorum örnek olarak en çok hisseye sahip patronlarımızdan biri uzunca bir süredir eşinden bu borçlar yüzünden ayrı yaşıyormuş ve eşinin üzerine malvarlıkları ve nakitlerinin bulunduğu biliniyor yada boşanmış olduğu eşinin kızkardeşinin üzerine malvarlıkları ve nakitler olduğu biliniyor eşide kızkardeşide bukadar malvarlığını çalışarak yapmış olamaz bu durumu ispat etmem ve tazminat ve diğer alacaklarımı almamda bana yardımcı olabilir misiniz nasıl bir yol izelemeliyim nerelere başvurmalıyım.Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkürler.
Yeni Yorum Gönder 

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Özel Reklam alanı:
ISP Özel Güvenlik şirketi

hukukhukuk aramaYasam ve Insanlar

Hukuk Sitesi PORTAL