Hukuk Sitesi
Hukuk mu PDR mi? - Baskı Önizleme

+- Hukuk Sitesi (http://www.hukuksitesi.org)
+-- Forum: Hukuk Okulu ve Öğrenciler (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Forum: Hukuk Eğitimi ve Hukuk Stajı (/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Konu Başlığı: Hukuk mu PDR mi? (/showthread.php?tid=5)Hukuk mu PDR mi? - crazy2005 - 24-07-2009 12:21 AM

Arkadaşlar "bu sene öss'ye girdim ve iyi bi puan aldım. Puanım hukuku da pdr'yide dahil bir çok üniversitede tutuyor. Ancak kararsız kaldım hangisini seçmeliyim? Hangisinde iş olanakları daha iyi hiçbir bilgim yok" gibi sorular birçok kişi tarafından soruluyor.
Bildiğiniz gibi hukuk kontenjanları son yıllarda olağanüstü hızla arttı ve gelecek mezunların işini bir hayli zorlaştıracak gibi görünüyor... Hakim, savcı vs. 2 aşamalı yazılı ve sözlü sınavla oluyor ve alımlar oldukça sınırlı..avukat sayısı da hızla artacak ve buna bağlı avukatlar arası rekabet artacak, avukatların müşteri sayısı ve kazancı önemli ölçüde azalacak gibi görünüyor..geniş ve zengin bir çevreniz varsa Hukuk seçmek daha doğru..değilse eski avukatların durumlarına vs. aldanmamanızı öneririm o kadar kontenjan artırımı sonunda hukukçuların işi ve kazancı muhtemelen eskisi gibi olmayacak... PDR ise son yıllarda trajı oldukça yükselen çok iyi bir bölüm, iş bulmakta pek sıkıntı çekmezsiniz, hukuka göre hem okuması kolay hem de muhtemelen yaptığınız iş çok daha rahat olacaktır.ancak hukuk kadar karizmatik ve meşhur bir bölüm değil (en azından şimdilik).Ülkemiz hukuk devletidir ve Hukuk en üst normdur en nihayetinde.
Tüm bunları göz önünde bulundurursanız seçim yapmanız daha da kolaylaşır.. son söz kişiliğinizde,çevrenizde ideolojik yapınızda vs. bitiyor.
Teşekkürler..